PIELGRZYMKA DO FATIMY I SANTIAGO DE COMPOSTELA

Wspólnota Ruchu Rodzin Nazaretańskich przy Parafii Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu zaprasza w dniach 7-14 września br. na pielgrzymkę dziękczynną za życie i kanonizację św. Jana Pawła II  do Fatimy i Santiago de Compostela.  W programie również:  Lizbona, Sintra, Cascais, Obidos, Braga, Nazare, Porto.

LIZBONA ? SINTRA ? CASCAIS ? OBIDOS ? BATALHA – FATIMA ?BRAGA? SANTIAGO DE COMPOSTELA ? PORTO

DZIEŃ 1: WARSZAWA – LIZBONA

Zbiórka na lotnisku w Warszawie na 2 godz. przed odlotem, spotkanie z pilotem, odprawa na lotnisku. Przelot do Lizbony. Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

DZIEŃ 2: LIZBONA- SINTRA-CABO DA ROCA – CASCAIS

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie dzielnicy Belem w Lizbonie, której historia nieodłącznie związana jest z epoką wielkich odkryć geograficznych. Zobaczymy między innymi symbol miasta ? Wieżę Belem oraz wejdziemy do kościoła Hieronimitów zbudowanego w stylu manuelińskim, gdzie znajduje się symboliczny grób Vasco da Gamy. Na koniec zatrzymamy się przed Pomnikiem Odkrywców oraz będziemy mieli czas na spróbowanie słynnych ciastek Pasteis de Belem. Następnie udamy się w Góry Sintra, których krajobraz kulturowy został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w Zamku Królewskim, która miedzy innymi pozwoli zapoznać się Państwu ze sztuką azulejos ? płytek ceramicznych. Przejazd na Cabo da Roca ? najbardziej wysunięty na zachód kraniec kontynentalnej Europy, z którego możemy podziwiać przepiękny widok na ocean. Na zakończenie wizyta w Cascais ? słynnym kurorcie na Wybrzeżu Lizbońskim. Powrót do Lizbony, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3: OBIDOS ? ALCOBACA-NAZARE-BATALHA-FATIMA

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Obidos ? czarującego średniowiecznego miasteczka, które słynie między innymi z Festiwalu Czekolady. Spacer po starym mieście oraz czas na spróbowanie gingji ? słynnej nalewki produkowanej właśnie w tym miasteczku, której rytuał picia oparty jest o czekoladowe kieliszki. Następnie zwiedzanie kościoła cysterskiego w Alcobace, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do malowniczego Nazare, które słynie z najlepszych ryb na wybrzeżu oraz jednych z najwyższych fal w regionie. Czas wolny na lunch w lokalnej restauracji. Następnie zwiedzanie Klasztoru Matki Boskiej Zwycięskiej w Batalha, który wszystkich zwiedzających zachwyca niecodzienną dekoracją stylu manuelińskiego, opartego przede wszystkim na motywach żeglarskich. Transfer do Fatimy, zakwaterowanie, obiadokolacja. Udział w wieczornym różańcu. Nocleg.

DZIEŃ 4: FATIMA – COIMBRA – BRAGA

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej z Kapliczką Objawień, Bazyliką Różańcową oraz Kościołem Świętej Trójcy. Następnie odprawienie Drogi Krzyżowej oraz nawiedzenie miejsc związanych z objawieniami w Valinhos, Loca do Cabeço i Aljustrel – miejscowości, gdzie mieszkali Franciszek, Hiacynta i Łucja. Krótka wizyta w domach pastuszków. Wyjazd do Coimbry, miasta uniwersyteckiego, którego uczelnia jest najstarsza w Portugalii. Zwiedzanie Biblioteki Uniwersyteckiej oraz spacer po starym mieście. Przejazd do Bragi ? zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5: BRAGA – SANTIAGO DE COMPOSTELA

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Sanktuarium Bom Jesus w Bradze, z malowniczą Drogą Krzyżową wkomponowaną w krajobraz wzniesienia. Przejazd do Santiago de Compostela – jednego z Trzech Świętych Miast, obok Rzymu i Jerozolimy. Zwiedzanie miasta zaczniemy od spaceru na punkt widokowy, następnie wejdziemy w obręb średniowiecznych murów miejskich. W trakcie zwiedzania będziemy mieli okazję zobaczyć zabudowania starego miasta i uniwersytet. Następnie wejdziemy do Katedry Świętego Jakuba, gdzie zejdziemy do krypty mieszczącej grób apostoła, zobaczymy Portyk Chwały, a także botafumeiro ? jedną z największych kadzielnic na świecie. Czas wolny na modlitwę oraz zakup pamiątek, w tym słynnych muszli Świętego Jakuba. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6: SANTIAGO DE COMPOSTELA ? PORTO -FATIMA

Śniadanie w hotelu. Msza Święta w Katedrze a następnie przejazd do Portugalii. Przejazd do Porto, pierwszej stolicy kraju, która słynie między innymi z handlu. Panoramiczne zwiedzanie miasta, następnie spacer po portowej dzielnicy Ribeirze. Wizyta w Kościele Św. Franciszka. Na koniec przewidziana jest degustacja wina porto, połączona ze zwiedzaniem piwnicy i zapoznaniem się z uprawą tego cennego trunku produkowanego wyłącznie w dolinie rzeki Douro. Transfer do Fatimy. Czas na modlitwę, udział w wieczornym różańcu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7: FATIMA ? LIZBONA

Śniadanie. Rano Msza w Fatimie ? prywatna lub ogólna. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po Alfamie ? najstarszej dzielnicy miasta. Wejdziemy między innymi do katedry oraz kościoła Świętego Antoniego Padewskiego, który w Portugalii nazywany jest Świętym Antonim z Lizbony, ze względu na miejsce jego narodzin. Następnie udamy się na punkt widokowy Puerta del Sol, z którego roztacza się piękny widok na miasto i rzekę Tag. Popołudnie spędzimy na spacerze po dzielnicach nadbrzeżnych: Baixa i Bairro Alto. Zobaczymy także ruiny klasztorne, które zachowały się jako pamiątka trzęsienia ziemi, które nawiedziło Lizbonę w 1755 roku. Czas wolny na ostatnie zakupy. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg

DZIEŃ 8: LIZBONA ? WARSZAWA

Śniadanie. Rano przejazd do pod pomnik Christo Rei ? Chrystusa Króla. Czas wolny na lunch we własnym zakresie. Transfer na lotnisko. Przelot z Lizbony do Warszawy. Przylot do Polski. Zakończenie świadczeń.

Codziennym punktem programu jest Msza Święta.

WYLOT Z WARSZAWY

07-14.09.14 ? 3470 zł/osoba

CENA ZAWIERA: bilet lotniczy Warszawa-Lizbona-Warszawa (bezpłatny catering na pokładzie samolotu), opłaty lotniskowe, wszystkie niezbędne transfery lądowe klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* (lokalny standard), wyżywienie 2 x dziennie ? brak obiadokolacji pierwszego dnia, napoje do kolacji, opiekę anglojęzycznego przewodnika i opiekę polskiego pilota-tłumacza, omikrofonowanie, materiały informacyjne (mini przewodnik), pamiątki (chusty, przypinki), ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia, chorób przewlekłych, bagaż.

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ? około 58 euro/osoba, napiwków dla kierowców i lokalnych przewodników ? około 2 euro/dziennie, wydatków własnych.

UWAGI:

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego 800 zł

Kontakt:  ks. Romuald Ciesielski  –  Tel.  29 752 3993

Biuro Podróży:  TRADE & TRAVEL. KONSORCJUM  POLSKICH  BIUR  PODRÓŻY

Czytania na dziś
maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031