Pielgrzymka na uroczystości kanonizacyjne Bł. Jana Pawła II oraz Bł. Jana XXIII

Blogoslawiony-Jan-Pawel-IIPielgrzymka na uroczystości kanonizacyjne Bł. Jana Pawła II oraz Bł. Jana XXIII6a2c70d7a9
Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do udziału w pielgrzymce. Organizuje ją wydział duszpasterski przy współpracy z biurem pielgrzymkowym „AnDa” Radosław Bajon, które ostatnio towarzyszyło nam w Diecezjalnej Pielgrzymce do Ziemi Świętej. Planowany dzień wyjazdu to 25 kwietnia 2014r., a powrót nocą 3 maja. Oczywiście poza Rzymem odwiedzimy wiele innych ciekawych miejsc i sanktuariów m.in. San Giovanni Rotondo, Loreto, Lanciano. Będziemy mieli okazje prosić o wstawiennictw0 świętych papieży, św. Franciszka w Asyżu i św. Ritę.  Poniżej zamieszczamy szczegółowy plan. Zapisy  w wydziale duszpasterskim do końca lutego – kontakt: (24) 262-85-99;  joanna.kawczynska@diecezjaplocka.pl.

 

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w Pielgrzymce prosimy o zgłaszanie się do wydziału duszpasterskiego. Przy zgłoszeniu wpłacamy zaliczkę w wysokości 500 zł na rachunek biura pielgrzymkowego: AnDa Radosław Bajon, ul. Rynek 25, 63-910 Miejska Górka, nr rachunku bankowego: 27 1500 2110 1221 1000 8124 0000 tytułem „Kanonizacja – Płock”. Drugą część wpłaty (840 zł), należy wpłacić najpóźniej na miesiąc przed rozpoczęciem pielgrzymki. Zaś trzecią część należności (295 Euro) wpłacamy już na miejscu w czasie trwania pielgrzymki.
Miejsca w autokarze ustalane wg kolejności zapisu.

 
Dzień 1 (25.04.14)

3.00 ?zbiórka uczestników pielgrzymki i następnie wyjazd na nocleg w okolice granicy Tarvisio.

Dzień 2 (26.04.14)

Przejazd do hotelu pomiędzy Asyżem, a Rzymem, gdzie nastąpi krótki odpoczynek. Po zjedzeniu obiadokolacji planowany jest wyjazd do Rzymu. Chcąc uczestniczyć w Uroczystościach Kanonizacyjnych Bł. Jana Pawła II na Watykanie lub w jego pobliżu, należy w godzinach wieczornych pozostać w okolicach pl. Św. Piotra aby ustawić się w kolejce do wejścia (na Uroczystości Beatyfikacyjne nie ma kart zapewniających miejsce, nie można gwarantować pobytu na pl. Św. Piotra).

Dzień 3 (27.04.14)

Uroczystości Kanonizacyjne Bł. Jana Pawła II oraz Bł. Jana XXIII. Po uroczystościach czas do własnej dyspozycji. W miarę możliwości zwiedzimy jeszcze największy Kościół świata, Bazylikę Św. Piotra (należy przygotować około 4? na obowiązkowe słuchawki). Powrót do hotelu z dnia poprzedniego.

Dzień 4 (28.04.14)

Dzień ten w całości przeznaczymy na poznawanie Rzymu. Poznawać to miasto będziemy w czasie spaceru. Rozpoczniemy go od ?Matki i Głowy Wszystkich Kościołów Miasta i Świata? ? Bazyliki Laterańskiej. Następnie udamy się do największego kościoła w Rzymie poświęconego Matce Bożej ? Bazyliki Santa Maria Maggiore. Zobaczymy jeden z symboli Wiecznego Miasta – Koloseum. Dalej udamy się przez Forum Romanum i Wzgórze Kapitolińskie na Pl. Wenecki, gdzie na Ołtarzu Ojczyzny mieści się pomnik Wiktora Emanuela II ? pierwszego Króla Włoch. Będziemy mieli także okazję wrzucić pieniążek do Fontanny de Trevi i zobaczyć słynne Schody Hiszpańskie. Noc spędzimy w hotelu z dnia poprzedniego Należy przygotować około 6? na ewentualne opłaty w Rzymie. Nocleg tego dnia planowany jest w hotelu z dwóch dni poprzednich.

Dzień 5 (29.04.14)

Po śniadaniu wyjazd do miejsca najbardziej związanego z Polską na ziemi włoskiej ? Monte Cassino. Wzgórze to położone jest w Apeninie Środkowym, między Rzymem a Neapolem, ma wysokość około 519 m.n.p.m. Właśnie o to wzgórze rozegrała się w maju 1944 r. bitwa, która przeszła do historii jako jedna z najsłynniejszych batalii w dziejach oręża polskiego. Odwiedzimy tam Cmentarz Żołnierzy Polskich jak również Opactwo założone w 529 r.n.e. przez Św. Benedykta. Święty ten na tym wzgórzu napisał reguły zakonu, który to zakon od tej pory nieprzerwanie związany jest z tym miejscem. Z Monte Cassino udamy się do miasta San Giovanni Rotondo, w którym przebywał Ojciec Pio. Jadąc tam pamiętać należy, że w czasie życia tego Świętego, miejsce to było zapomniane przez ludzi. Tam właśnie miał nabrać pokory Ojciec Pio. Po przyjeździe odwiedzimy Sanktuarium tego wielkiego Świętego naszych czasów. Będziemy mieli możliwość modlitwy przy Jego grobie, jak również będziemy mogli zobaczyć małe muzeum z rzeczami związanymi ze Św. Pio z Pietrelciny. Nocleg w San Giovanni Rotondo.

Dzień 6 (30.04.14)

Dzień ten rozpoczniemy od przejazdu do Monte Sant?Angelo ? miasta znajdującego się na wysokości około 850 metrów nad poziomem morza. Miasta, w którym szczególnie żywy jest kult Świętego Michała Archanioła. Źródłem tego kultu są cztery objawienia, które miały miejsce na przestrzeni wieków. Według tradycji Grota, która jest centralnym miejscem Sanktuarium, cieszy się tytułem Niebiańskiej Bazyliki, gdyż jako jedyna świątynia na świecie nie była ona nigdy poświęcona ręką ludzką. Z góry Gargano udamy się do Lanciano, gdzie od ponad dwunastu wieków przechowywane są z wielką czcią dowody jednego z pierwszych i największych cudów eucharystycznych, jakimi został obdarowany przez Boga Kościół katolicki. Cud ten zdarzył się w VIII stuleciu w małym kościółku pod wezwaniem świętego Longina, z powodu wątpliwości pewnego mnicha bazyliańskiego w prawdziwą obecność Pana Jezusa w Eucharystii. W 1974 roku całą noc spędził na modlitwie u stóp relikwiarza kardynał Karol Wojtyła. Pozostawił później w księdze pamiątkowej wpis następującej treści: „Spraw, abyśmy w Ciebie bardziej wierzyli, pokładali nadzieję i miłowali”. Z Lanciano udamy się do Manopello, małego miasteczka w Abruzji. Właśnie tam przechowywane jest Volto Santo – Cudowne Oblicze Jezusa Chrystusa. Obraz pojawił się w miasteczku pięćset lat temu, jak głosi legenda – przyniesiony przez anioła. Wyniki prowadzonych w ostatnich latach badań każą jednak przypuszczać, że obraz ten, to sławna Chusta Św. Weroniki, przechowywana do końca XV wieku w rzymskiej Bazylice Św. Piotra. Podczas budowy nowej Bazyliki (zdaniem niektórych – wznoszonej jako potężny skarbiec dla tej „największej relikwii chrześcijaństwa”) Chusta znikła z Watykanu, a na jej miejsce została podłożona kopia, do dziś ukazywana co roku wiernym w czasie nieszporów Niedzieli Palmowej. Z Manopello udamy się na nocleg w okolice Pescary.

Dzień 7 (01.05.14)

Po śniadaniu wyjazd do Cascia ? miasta związanego ze Św. Ritą. Święta ta jest jedną z najbardziej popularnych świętych na świecie. Rita urodziła się około roku 1380 w Roccaporena, niedaleko Cascia we Włoszech. Kult świętej Rity rozpoczął się wraz z jej śmiercią. Cuda nie przestały się mnożyć: uzdrowienia i nawrócenia. O jednym z pierwszych doniósł wiejski stolarz. Nie mógł już wykonywać zawodu z powodu paraliżu i deformacji ręki. Przyzywał więc wstawiennictwa Św. Rity, wystawionej na śmiertelnym łożu. Obiecał, że jeśli odzyska władzę w ręce, wykona dla niej trumnę. Ledwie skończył modlitwę, stwierdził, że ręka odzyskała swobodę ruchów. Rzeczywiście wykonał trumnę, w której złożono ciało. Po 3 dniach od śmierci Św. Rity liczba cudów stale wzrastała. Czas mijał i trzeba było pochować zmarłą. Jednak jej ciało pozostawało nienaruszone i nadal wydzielało piękny zapach. Postanowiono więc zachować je w kaplicy, pod ołtarzem. I tak nigdy nie złożono go w ziemi. Papież Urban VIII podpisał dekret o beatyfikacji w roku 1628. Papież Leon XIII kanonizował ją 24 maja 1900 roku, wyznaczając jej święto na dzień 22 maja. Po pobycie w Cascia zaplanowany jest przejazd do miasta ukochanego przez Św. Franciszka – Asyżu. Święty ten żył około 800 lat temu. Zainspirowani jego życiem i przesłaniem przybywają do Asyżu wierzący i ateiści, przedstawiciele różnych religii i kultur, wyrafinowani intelektualiści i weekendowi pielgrzymi. Za patrona mieli go hipisi, prekursora widzą w nim ekolodzy, do wizji pokojowego współistnienia zaanektowali go komuniści, których doroczne marsze kończyły się w latach 70 odczytaniem listu Breżniewa u stóp klasztoru w Asyżu. My dołączymy do milionów pielgrzymów, którzy nawiedzili to miejsce. Odwiedzimy Bazyliki tego Świętego z jego grobem oraz odbędziemy spacer po uliczkach ukształtowanych w Średniowieczu. Powrót na nocleg w okolice Peskary.

Dzień 8 (02.05.14)

Dnia tego po śniadaniu wyjedziemy do następnego sanktuarium na ziemi włoskiej. Tym sanktuarium będzie Loreto. Loreto – jedno z najpiękniejszych sanktuariów maryjnych we Włoszech. To właśnie w tym mieście, otoczony ścianami wspaniałej bazyliki, znajduje się tzw. Domek Matki Bożej, nawiedzany od wieków przez tłumy pielgrzymów. Tradycja mówi, że w 1291 r., kiedy to upadła ostatnia twierdza krzyżowców w Ziemi Świętej – port Akkon, domek Najświętszej Maryi Panny zabrali z Nazaretu aniołowie, by nie sprofanowali go czciciele Allacha. Przenieśli go najpierw do Ilirii, a w 1294 r. do Loreto. Po odwiedzinach Bazyliki, w której przechowywany jest Domek Matki Bożej udamy się na nocleg w okolice Tarvisio.

Dzień 9 (03.05.14)

Po śniadaniu wyjazd powrotny do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki z dnia pierwszego planowany jest na godziny nocne.

 
 

Cena: 1340,00 PLN + 295,00 Euro                                                                     Termin wyjazdu:   25.04.2014

 
 

Cena obejmuje przejazd autokarem klimatyzowanym z barkiem i WC, zakwaterowanie w hotelu – pokoje 2 lub 3 osobowe (dopłata do pokoju 1 osobowego na trasie całego wyjazdu 220,00 Euro; obiadokolacje (napoje dodatkowo płatne) od 2 do 8 dnia wyjazdu, śniadania od 2 do 9 dnia wyjazdu, ubezpieczenie KL i NNW, opiekę pilota na trasie całego wyjazdu.

 
 
 

Uczestnik może skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej. W takim przypadku należy to pisemnie zgłosić przedstawicielowi Biura. Koszt takiego ubezpieczenia to około 3% ceny wyjazdu.

Czytania na dziś
maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031