Zaproszenie na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej

Ks. Maciej Szostak, kapelan Szpitala w Ciechanowie serdecznie zaprasza do uczestnictwa w Pielgrzymce do Ziemi Świętej. Oto program i podstawowe infomacje:

Ziemia Święta śladami Chrystusa (8dni, samolot)

28.09. ? 5.10.2014.

 

1 DZIEŃ: WARSZAWA ? TEL AWIW

Spotkanie w Warszawie na lotnisku Okęcie przy stanowisku PATRON TRAVEL. Przelot na trasie Warszawa ? Tel Awiw. Przejazd do hotelu w Betlejem.

2 DZIEŃ: JEROZOLIMA ? AIN KAREM

Śniadanie. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny ?grób? Maryi. Kościół św. Piotra In Galicantu. Yad Vashem, Menora i Kneset (z zewnątrz) ? współczesny parlament izraelski. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: CEZAREA NADMORSKA ? GÓRA KARMEL ? GÓRA TABOR ? NAZARET

Śniadanie. Przejazd do Cezarei ? rzymskiej stolicy Palestyny z Nowego Testamentu: miasto krzyżowców, słynny rzymski akwedukt oraz amfiteatr. Przejazd do Hajfy. Wizyta na Górze Karmel: Grota Eliasza oraz Kościół Najświętszej Pani Karmelu. Góra Tabor. Przejazd do Nazaretu: Bazylika Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Obiadokolacja i nocleg w Galilei.

4 DZIEŃ: JEZIORO GALILEJSKIE ? KAFARNAUM ? GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW ? TABGA ? KANA GALILEJSKA

Śniadanie. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Następnie wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabdze: Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu św. Piotra. Kana Galilejska ? dla małżeństw odnowienie przyrzeczeń. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ: JARDENIT ? JERYCHO ? MORZE MARTWE ? QUMRAN

Śniadanie. Przejazd do Jardenitu ? odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu. Postój w Jerychu pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza. Postój nad Morzem Martwym. Qumran. Przejazd przez Pustynię Judzką do Betlejem na obiadokolację. Nocleg.

6 DZIEŃ: JEROZOLIMA ? BETANIA

Śniadanie. Panorama Jerozolimy i widok na wzgórze świątynne. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: kościół św. Anny, konwent Ecce Homo, Droga Krzyżowa (Via Dolorosa), Bazylika Grobu Bożego, przejście na Górę Syjon: Opactwo Zaśnięcia i Wieczernik, Ściana Płaczu. Wizyta w Betanii. Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ: BETLEJEM

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Bazylika św. Katarzyny i Grota św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ: TEL AWIW ? WARSZAWA

Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Wylot do Polski.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

Cena: 3190PLN (cena z dn. 22.04.2014)

CENA ZAWIERA: przelot samolotem; opłaty lotniskowe;  transfery autokarem;  7 noclegów w hotelach 2*/3* (pokoje 2-, 3-osobowe);  6 śniadań i 7 obiadokolacji;  opiekę przewodnika; ubezpieczenie KL i NNW; podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu i innych kosztów realizacji programu – 90 USD/os. (płatne na miejscu); posiłków i napojów na pokładzie samolotu; napojów do obiadokolacji;  zwyczajowych napiwków; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (3% lub 8% ceny); dopłaty do pokoju jednoosobowego (650PLN); wydatków osobistych

 

Na czas wyjazdu należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek m.in. syryjskich i libańskich!

 

 Ponieważ wycenę programu przygotowujemy z dużym wyprzedzeniem czasowym względem jego realizacji, chcielibyśmy zwrócić uwagę, że w razie wzrostu cen paliwa, opłat lotniskowych, kursu walut itp., podana cena może ulec zmianie. Na miesiąc przed wylotem linie lotnicze aktualizują koszty przelotu ? co może wpłynąć na cenę.

ZAPISY I WIĘCEJ INFORMACJI

POD TELEFONEM KAPELANA SZPITALA: 509 863 151

ZAPISY DO KOŃCA MAJA

Franciszkańskie Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

Czytania na dziś
maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031