Dzienne archiwum: 10 listopada, 2013

Czcigodni i Drodzy Księża,
Drogie Siostry Zakonne,
Umiłowani Diecezjanie!
Dobiega końca ogłoszony przez papieża Benedykta XVI i owocnie kontynuowany przez papieża Franciszka Rok Wiary. W naszej diecezji zamknięcie tego szczególnego okresu będzie miało miejsce w niedzielę Chrystusa Króla, 24 listopada, w Sanktuarium Diecezjalnym św. Antoniego z Padwy w Ratowie.
Uroczysta Msza św. dziękczynna połączona z wprowadzeniem relikwii tego Świętego rozpocznie się o godz. 15.00. Poprzedzona będzie półgodzinnym czuwaniem modlitewnym.
Zapraszam do udziału w tym ważnym eklezjalnym wydarzeniu księży, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich. Liczę na obecność kanoników obu kapituł, księży dziekanów z delegacjami z dekanatów. Do wspólnego dziękczynienia za Rok Wiary zapraszam także księży pracujących w instytucjach diecezjalnych, księży profesorów i kleryków Seminarium, księży seniorów oraz liderów ruchów i stowarzyszeń  naszej diecezji.
 Gorąco zachęcam również, by w każdej parafii diecezji złożyć dziękczynienie Bogu za Rok Wiary i otrzymane w nim łaski. Proszę, by we wszystkich wspólnotach parafialnych w niedzielę 24 listopada, na każdej Mszy św., odnowiono przyrzeczenia chrzcielne i odśpiewano ?Te Deum?.
Zapewniam o modlitwie w waszych intencjach i z serca błogosławię.
Płock, dnia 7 listopada 2013 r.
                                                                                                                                     Wasz biskup Piotr

XXXII Niedziela Zwykła rok C (10.11.2013 r.)

1. Dzisiaj w naszej Parafii gościliśmy ks. kan. Kazimierza Pawłowskiego. Ks. Kazimierz obchodził w tym roku 60-lecie swoich święceń kapłańskich, z których aż 26 lat spędził w par. Węgra. Zdjęcia z tej uroczystości możemy zobaczyć w naszej galerii.

2. 11 listopada o godz. 10.00 będziemy modlić się na Mszy świętej o godz. 10.00 za naszą Ojczyznę. Po Mszy przejdziemy na nasz parafialny cmentarz i złożymy kwiaty na grobie nieznanego żołnierza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za Polskę.

3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się 17 listopada po Mszy świętej o godz. 10.00.

Czytania na dziś

Listopad 2013